Aktywacja systemu Windows 7

W ciągu 30 dni od momentu zainstalowania systemu Windows na komputerze, należy dokonać jego aktywacji. Jej przeprowadzenie jest bardzo ważne i nie może zostać pominięte! Jeśli jej nie wykonasz, na Twoim komputerze pojawi się informacja, że system jest nielegalny.

 

Aktywacja systemu Windows 7 za pośrednictwem Internetu

W przypadku, gdy posiadasz aktywne połączenie internetowe, możesz przeprowadzić aktualizację w szybki i prosty sposób w trybie online.

 

 1. Otwórz okno aktywacji systemu Windows, kilknij przycisk Start, prawym przyciskiem myszy kliknij na Komputer, następnie wybierz Właściwości, a potem kliknij pozycję Aktywuj produkt Windows teraz.

 2. Po wykryciu połączenia internetowego, kliknij Aktywuj produkt Windows teraz w trybie online. Możliwe, iż w tym momencie na ekranie Twojego komputera pojawi się monit o hasło administratora albo potwierdzenie. W takim przypadku należy wpisać hasło lub potwierdzić.

 3. Jeśli wyświetli się monit, wpisz klucz produktu systemu Windows 7. Następnie kliknij Dalej, po czym postępuj zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie Twojego monitora.Aktywacja systemu Windows 7 za pośrednictwem telefonu

W przypadku kiedy nie możesz aktywować produktu Windows 7 za pośrednictwem Internetu, istnieje możliwość aktywacji przy użyciu autamatycznego systemu telefonicznego.

 

 1. Otwórz okno aktywacji systemu Windows: kilknij przycisk Start, prawym przyciskiem myszy kliknij na Komputer, następnie wybierz Właściwości, a potem pozycję Aktywuj produkt Windows teraz.

 2. Następnie kliknij Pokaż inne sposoby aktywacji.

 3. Wpisz klucz produktu, po czym kliknij przycisk Dalej.

 4. Kliknij Użyj automatycznego systemu telefonicznego. Możliwe, iż w tym momencie na ekranie Twojego komputera pojawi się monit o hasło administratora albo potwierdzenie. W takim przypadku należy wpisać hasło lub potwierdzić.

 5. Z rozwijanej listy wyświetlonej na Twoim monitorze wybierz lokalizację najbliższej miejscowości, w której się znajdujesz i kliknij Dalej.

 6. Następnie zadzwoń pod wybrany przez Ciebie numer telefonu. Automatyczny system przeprowadzi Cię przez cały dalszy proces aktywacji.

 7. Po usłyszeniu i wykonaniu właściwej instrukcji, wprowadź identyfikator instalacji, który widzisz na swoim ekranie, a który wyświetla się za pośrednictwem klawiatury numerycznej telefonu.

 8. Zapisz identyfikator, który usłyszysz z telefonicznego systemu.

 9. Wpisz identyfikator potwierdzenia w stosownym polu w kroku 3 w dialogowym oknie aktywacji. Następnie kliknij Dalej i postępuj zgodnie z dyktowanymi przez system instrukcjami.

 

GOTOWE!

W przypadku, kiedy Twoja instalacja nie powiodła się, nie rozłączaj się. Twoja rozmowa zostanie przekazana do działu obsługi klienta. Jego przedstawiciel z pewnością udzieli Ci pomocy.